Debata o regionální žurnalistice: Je Ostrava zpravodajská poušť?

Debata o regionální žurnalistice: Je Ostrava zpravodajská poušť?
Autor: Okraj.cz

Žurnalistika dnes není již jen o publikaci informací, ale též o komunikaci s publikem. Nová redakce Okraj proto bude pořádat i workshopy zaměřené na mediální vzdělávání či debaty. Cílem je být v užším kontaktu se čtenáři a přiblížit jim nejen jednotlivá témata, ale i pozadí novinářské profese. Tuto aktivitu začne diskuze o regionální žurnalistice.

Panelová diskuze s názvem „Je Ostrava zpravodajská poušť?“ proběhne dnes, 7. února od 18:30 v ostravském Centru PANT. V panelu spolu budou diskutovat vedoucí redakce zpravodajství ostravského studia České televize Radek Wiglasz, David Klimeš, ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky, a novinářka Klára Filipová za redakci Okraj.

Otázky budou směřovat jak na zhodnocení kvality a nezávislosti místní mediální scény, tak na obraz Ostravy a kraje v celostátních médiích. Diskutující se dotknou financování, novinářské etiky i role takzvaných hlídacích psů na lokální úrovni. Prostor bude i pro otázky z publika.

Read more

Polštář splasknul. Jak z Liberty zmizela energie i osm vydělaných miliard

Polštář splasknul. Jak z Liberty zmizela energie i osm vydělaných miliard

Jak to vidí management ostravských hutí ⬇ Ve prospěch společnosti Liberty Ostrava bylo vyhlášeno všeobecné moratorium na „preventivní restrukturalizaci“ (dále jen „všeobecné moratorium“), které jí má poskytnout čas, aby mohla svůj optimalizační plán detailně prodiskutovat se svými věřiteli. Všeobecné moratorium se bude týkat všech věřitelů společnosti Liberty Ostrava a poskytne jim

By Ondřej Stratilík