„Návštěva s radostí.“ Okrajový newsletter z prezidentské cesty po kraji
Zastupitelé Moravskoslezského kraje se letos na Krajském úřadě v Ostravě sešli již podruhé a opět v klidném duchu. Hejtman Josef Bělica (ANO) dokonce dával zastupitelům znatelný prostor pro připomínky a až na jednu výjimku zástupci vládní koalice odpovídali na dotazy. Opačnou zkušenost přitom opoziční zastupitelé nejvíce kritizovali v předchozím roce.
Opozice ve Frýdku-Místku přišla na středeční jednání zastupitelů s překvapivým bodem - odvoláním dosavadního primátora Petra Korče (Naše Město F-M). Podle Korče přišel nečekaný krok poté, co jej kontaktovalo vedení hnutí ANO s tím, že nechce, aby kandidoval do Senátu. ANO to však odmítá.
Blíží se komunální volby a na předposledním jednání hlučínského zastupitelstva již byla znát předvolební atmosféra. Z opozičních lavic v místním kulturáku zaznívaly výrazy o „podvodech na voliče“ či narážky na to, že si koaliční politici chtějí za každou cenu udržet „koryta“ na úkor slušné politické debaty. Koalice zase vystupování svých
Havířovská klasika. Tak lze shrnout červnové jednání zastupitelů nejmladšího českého města. Opět došlo na výrazné střety mezi koalicí a opozicí. Politici neschválili ulici Járy Cimrmana, většina se postavila za obviněné politiky v bytové kauze a opozice si znovu stěžovala na ignorování dotazů.